33 Yıl Döngüsü Gerçekten Var Mı ?


Netflix platformunun göz bebeği olan Dark dizisinde geçen ve dizinin ana teması olan 33 yıl döngüsü gerçekten var mı ? yoksa dizi kurgusundan mı ibaret ?
33 Yıl Döngüsü Gerçekten Var Mı ?

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

  33 yıl döngüsünü ilk olarak filozof  Nietzsche ŞEN BİLİM  eserinde şu sözlerle değinmektedir; 

Yaşadığın ve yaşamakta olduğun bu hayatı, yeniden ve sayısız kere daha yaşamak zorunda kalacaksın; içinde yeni hiçbir şey olmayacak: Yaşamındaki her acı, her sevinç, her bir düşünce ve her bir soluk, tarif edilemeyecek kadar küçük ya da büyük her şey, arka arkaya ve aynı sırayla, sana dönecek - ağaçların arasından süzülen şu alacakaranlık ve şu örümcek bile, şu an ve ben kendim bile. Varoluşun sonsuz kum saati, içinde toz lekesi olan sen ile, yeniden ve yeniden başaşağı çevrilecek.

 Peki bu 33 yıl döngüsü denilen olay ne ?                                                                                        Bu konunun tam olarak muhattabı güneş sistemimizin merkezi olan güneştir.Her 33 yılda bir güneş sistemi 33 yıl öncesine dönerek aynı her şeyin eski haline ve yerine gelmesini sağlar.Bu yüzden alacağınız kararları dikkatli ve düşünerek yapmanız gerekmektedir.Yani dark dizisi gerçek bir olayı kurgusallaştırarak mükkemel bir dizi ortaya koymuştur.

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar
Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar