Google Chrome İndirme Hızlandırma


Google Chrome İndirme Hızlandırma

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

download

Hepimizin sorunu malumunuz ülkemizdeki internet hızları. Çok düşük hızlara yüksek fiyatlar ödüyoruz. Hal böyle olunca bir çoğumuz internet paketimizden memnun değil. Üstelik bölgemizdeki altyapı da kötü olunca düşük aldığımız hızlar bir çoğumuzu deli etmeye başlıyor.

Her ne olursa olsun bir şey indirirken aldığımız hızın verdiği en yüksek indirme hızıyla dosya download etmek isteriz. Steam, Epic Games gibi oyun başlatıcılarından indirdiğimiz oyunlardaki indirme hızımız ile web tarayıcısında indirme hızımız genellikle aynı olmaz. Bu konuda ise sizlere nasıl web tarayıcısı üzerinde indirme hızımızı yükselteceğimizden bahsedeceğim. Çok vakit kaybetmeden konuya girelim.

  • Öncelikle (Chrome kullandığınızı varsayıyorum) arama kısmına aşağıda vermiş olduğum linki kopyalayıp enter tuşuna basalım.

chrome://flags/#enable-parallel-downloading

  • Ardından karşımıza Google Experiments sayfası çıkması lazım. O sayfadan “Parallel downloading” adlı sekmeyi bulup Default kısmını Enable yapıyoruz.
  • Son olarak sağ altta bulundan Relaunch butonuna tıklıyoruz.
  • Chrome kendini kapatıp açıyor ve işlemimiz tamamlanıyor.
  • Artık eskiye nazaran daha iyi bir indirme hızımız bulunuyor.

Evet arkadaşlar bu konumda sizlere Chrome üzerinden nasıl internet hızımızı yükseltebileceğimizi anlattım. Umarım faydası dokunmuştur. Her hangi bir sorun için yorum kısmından benle iletişime geçebilirsiniz.

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar
Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar