Spotify’a Artık Google Hesabıyla Giriş Yapılabilecek Kaynak: Spotify'a Artık Google Hesabıyla Giriş Yapılabilecek


Spotify’a Artık Google Hesabıyla Giriş Yapılabilecek Kaynak: Spotify'a Artık Google Hesabıyla Giriş Yapılabilecek

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

 

Çok uzun yıllar boyunca internet kullanıcıları çabucak her platforma üye olmak için başka ayrı oturum açmak, kafaka bir kullanıcı oluşturmak zorundaydı. Günümüzde ise Facebook ve Google üzere firmaların hesaplarıyla problemsiz formda oturum açılabiliyor. Bu özelliği destekleyen platformların sonuncusu ise Spotify oldu.

Google, kendi müzik dinleme platformu olan Google Play Müzik’in fişini yavaş yavaş çekerken, Spotify ise Google kullanıcılarının kendi uygulamalarına üyelik süreçlerini kolaylaştırıyor. Artık Google hesabı ile Spotify’a giriş yapmak mümkün.

spotifya artik google hesabiyla giris yapilabilecek 0 VXfPab8d

 

Spotify’a Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefondan ya da tabletten giriş yapacak olanlar, giriş seçeneği olarak Google hesaplarını seçebiliyor. Yakın vakitte platformun dayanak sayfasında alan mekan bilgilere baktığımızda özellik etkin hale geleli daha bir gün bile geçmediğini görüyoruz.

Google hesapla giriş, daha evvel de benzerini gördüğümüz biçimde klâsik şifre sürecinin alanini alacak. Böylelikle bireylerin hatırlaması gereken şifre adetsı 1 tane daha azalmış olacak. Yeniden de bu entegrasyonun bilindiği kadarıyla öteki bir artısı bulunmuyor. Uygulama kullanımında ya da fiyatlandırmisima bir değişiklik kelam konusu değil.

Bu özellik şimdilik Android aygıtlarda ve Spotify Web’de kullanılabilir durumda olsa da iOS işletim sistemine sahip akıllı aygıtlarda ya da Windows uygulamasında şimdi Google girişi dayanağı bulunmuyor. Yeni giriş tekniğini kullanacak olanlar bu noktayı göz önünde bulundurmak isteyebilir.
 

Klâsik hesaplar Google hesabına dönüşmüyor

spotifya artik google hesabiyla giris yapilabilecek 1 WSU8fX8h

 

Yeni giriş sistemiyle ilgili bir öbür dikkat cazibeli nokta ise daha evvel oluşturulmuş ve klâsik şifreye sahip hesaplar, Google girişe sahip hesaplara dönüştürülemiyor. Var olan hesaplar şimdi birleşitirilmediği için de kullanıcıların bu noktayı hesaba katması gerekiyor.

Spotify’dan gelen açıklamaya nazaran, platformda kullandığınız e-posta isimresiniz ile Google hesabınızda kullandığınız e-posta isimresiniz tıpkı ise sistem sizi e-posta ve şifre kombinasyonuyla giriş yapmaya yönlendiriyor. İki e-posta adresinizin ayrımlı olması durumunda ise sizin için yeni bir hesap oluşturuluyor.
 

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar